Kosmetyki do twarzy, które warto znać

Jak powinna wyglądać zdrowa skóra twarzy? Chyba każdy z nas w odpowiedzi na to pytanie wymieni takie cechy jak naturalny blask, jędrność i gładkość oraz równomierny koloryt. Trzeba podkreślić, że trudno osiągnąć zadowalający stan cery bez stosowania konkretnych produktów kosmetycznych. Jeśli bliska jest nam idea intensywnego czerpania z właściwości ziół i roślin, zainteresujmy się naturalnymi kosmetykami, polecanymi przez miłośników ekologicznego stylu życia.

Gdy cera wymaga nawilżenia

Na suchej skórze twarzy pierwsze oznaki starzenia pojawiają się szybciej niż ma to miejsce w przypadku cery tłustej. Mogą być to widoczne linie mimiczne w okolicy oczu, ust oraz nosa i tzw. lwia zmarszczka na czole. Szorstka, pozbawiona elastyczności skóra wygląda na zmęczoną, dlatego należy dostarczyć jej składników odżywczych i nawilżających. Jeśli chodzi o firmy produkujące kosmetyki naturalne, do których należy znany i ceniony przez Polki Vianek krem do codziennej pielęgnacji twarzy jest obowiązkową pozycją wśród asortymentu. Warto podkreślić, że nawet wtedy, gdy produkt przeznaczony jest do skóry suchej i wrażliwej, jego formuła jest na tyle lekka, aby można było stosować go jako bazę pod makijaż. Olej z kiełków pszenicy i ekstrakt z liści mniszka lekarskiego to te składniki nawilżającego kremu Vianek, na których opiera się jego skuteczne działanie i naturalny charakter.

Wyjście naprzeciw potrzebom skóry tłustej i mieszanej

Poszczególne etapy pielęgnacji skóry produkującej nadmierne ilości sebum nakierowane są na ograniczenie tego procesu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Zdecydowanie unika się ciężkich, tłustych konsystencji, które mogłyby zapchać pory i tym samym spowodować pojawienie się niedoskonałości w postaci krost i wyprysków. Jeśli mielibyśmy wymienić bestsellery marki Vianek krem normalizujący na pewno znajdowałby się na wysokim miejscu. Zawiera on ekstrakt z kory wierzby, czyli składnik o działaniu ściągającym i matującym. To właśnie dzięki niemu produkt ten reguluje błyszczenie się skóry i sprawia, że pozostaje ona zmatowiona przez dłuższy czas. Skwalan roślinny i olej z pestek winogron to z kolei składniki, które nawilżają skórę, ale nie zapychają jej. W ten sposób osiągnięta zostaje idealna równowaga pomiędzy właściwościami normalizującymi i nawilżającymi, tak aby zaspokoić wszystkie potrzeby cery mającej tendencję do przetłuszczania się.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com